Największa w tym roku przecena właściciela British Airways

  • Paweł Makosz
opublikowano: 22-03-2021, 18:31

IAG, który jest właścicielem British Airways, był w poniedziałek najmocniej przecenioną spółką z branży przewozów lotniczych. Powodem była obawa przed trzecią falą COVID-19 oraz wątpliwości dotyczące planów przywrócenia zagranicznych podróży przez Wielką Brytanię.

Wartość IAG spadła aż o 16 proc., najwięcej od 16 marca 2020 roku, kiedy to na całym świecie zaczęły pojawiać się obostrzenia w przemieszczaniu. Linie EasyJet taniały o 10 proc., Ryanair o 7,4 proc., a TUI AG o 8,9 proc. Amerykańscy przewoźnicy z transatlantycką ekspozycją również wyceniani byli niżej podczas porannych notowań w Nowym Jorku.

British Airways
British Airways
Fot. cedarjet201/Pixabay

Nadzieje na rychłe ożywienie sektora turystycznego w Europie ucierpiały po tym, jak Francja i inne kraje ogłosiły nowe obostrzenia. Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace dodał, że nie ma gwarancji, że zagraniczne podróże wypoczynkowe będą mogły odbywać się zgodnie z planem od 17 maja.

– Linie lotnicze najwyraźniej nie chciały pogodzić się z katastrofalnym dla nich scenariuszem kolejnego mocno zakłóconego lata i bardzo reklamowały się coraz bardziej zaszczepionej populacji Wielkiej Brytanii - powiedział Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell. - Branża turystyczna obudziła się w poniedziałek i spostrzegła rzeczywistość - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane