Największa w USA sieć sklepów z instrumentami muzycznymi bliska bankructwa

opublikowano: 13-11-2020, 19:40

Guitar Center Inc. finalizuje ustalanie warunków ogłoszenia bankructwa, które ma poparcie większości wierzycieli spółki, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Największa w USA sieć sklepów z instrumentami muzycznymi może ogłosić bankructwo już w najbliższy weekend, twierdzą informatorzy agencji. Sklepy będą nadal otwarte i w trakcie procesu naprawczego spółka będzie nadal prowadziła działalność. Potrzebny na to oraz restrukturyzację kapitał mają zapewnić wierzyciele i nowi inwestorzy.

Guitar Center, którego centrala znajduje się w Kalifornii, ma ok. 300 sklepów w USA. Od 2014 roku, po poprzedniej restrukturyzacji, spółkę kontroluje fundusz private equity Ares Management. Guitar Center jest mocno zadłużony i pod stałą presją finansową od 2007 roku kiedy Bain Capital wykupił spółkę z giełdy za 2,1 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane