Największe banki w USA mają pierwszy raz ponad 100 mld USD zysków

opublikowano: 16-01-2019, 17:29

Sześć największych amerykańskich banków, m.in. JP Morgan Chase i Goldman Sachs, osiągnęło w 2018 roku po raz pierwszy łącznie ponad 100 mld USD zysków.

Zysk banków, które stanowią trzon Wall Street, przekroczył 111 mld USD. Kwota ta wzrośnie jeszcze po publikacji wyników kwartalnych przez Morgan Stanley. Wśród czynników, które pozwoliły bankom osiągnąć tak doskonałe wyniki, wskazywane jest cięcie podatków, wzrost stóp procentowych, ożywienie na rynku fuzji i przejęć oraz  boom bankowości detalicznej.

JP Morgan i Bank of America zanotowały w ubiegłym roku rekordowe wyniki, a Goldman Sachs i Citigroup najlepsze od kryzysu finansowego. Banki uważają, że to nie szczyt ich możliwości, czemu będzie sprzyjało utrzymanie się dobrej koniunktury.

- Czy to jest koniec cyklu? Uważamy, że nie – powiedziała Marianne Lake, dyrektor finansowa JP Morgan. - Uważamy, że perspektywy wzrostu gospodarki wciąż są mocne. Konsument jest wciąż silny i zdrowy. Oczekujemy, być może wolniejszego, globalnego wzrostu – dodała.  
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu