Największe na świecie fundusze boją się stagflacji

opublikowano: 06-12-2022, 19:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Największe na świecie fundusze emerytalne i fundusze państw, zarządzające aktywami wartymi łącznie ponad 3 bln USD obawiają się nadejścia w perspektywie 12-24 miesięcy stagflacji, informuje Reuters powołując się na wynik sondażu.

Sondaż przeprowadzony przez think tank OMFIF pokazał, że fundusze liczą się z trudnym zadaniem dostosowania portfeli do okresu niskiego wzrostu gospodarczego i wysokiej inflacji. Ponad 40 proc. planuje zwiększenie inwestycji w nieruchomości i infrastrukturę. Biorą także pod uwagę zabezpieczenie w postaci kupna obligacji skarbowych indeksowanych o inflację. Prawie połowa uczestników sondażu wskazała jako największą długoterminową obawę utrzymanie się wysokiej inflacji. Fundusze myślą także o wycofaniu się z chińskiego juana tłumacząc to geopolityką, transparentnością, regulacjami i kontrolą kapitału. Ponad 80 proc. planuje zwiększenie inwestycji w OZE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane