Największe w Chinach od 20 lat niewykupienie przez państwową spółkę dolarowych obligacji

opublikowano: 12-12-2019, 10:23

Tewoo Group, duża chińska spółka z giełdy towarowej nie wykupiła dolarowych obligacji. To największa niewypłacalność państwowej spółki od dwóch dekad.

Tewoo Group ogłosiło wynik restrukturyzacji długu, której skutkiem będą duże straty większości wierzycieli spółki. Zdaniem ekspertów, może to zmienić postrzeganie przez inwestorów państwowych firm, uważanych przez lata za względnie bezpiecznych dłużników.

Tewoo Group, spółka z portowego Tianjin umieszczona niegdyś na liście Fortune Global 500, poinformowała, że obligatariusze reprezentujący 57 proc. z 1,25 mld USD długu zgodzili się na spłatę tylko 37 do 67 centów za dolara, w zależności od terminu wykupu obligacji. Obligatariusze posiadający 22,6 proc. obligacji głosowali za zamianą posiadanych papierów na nowe obligacje z dużo niższym kuponem, które wyemituje zagraniczny menedżer obligacji Tewoo.

- To jedna z form niewypłacalności, według naszej definicji – powiedział Ivan Chung, analityk Moody’s z Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy