Czytasz dzięki

Największy akcjonariusz Wizz Air sprzedał akcje za 500 mln GBP

opublikowano: 04-02-2020, 11:10

Fundusz private equity Indigo Partners nie jest już największym akcjonariuszem Wizz Air po tym jak sprzedał we wtorek ok. 12,5 mln akcji spółki, donosi Reuters.

Indigo sprzedało akcje z 3,5 proc. dyskonta wobec kursu zamknięcia z poniedziałku, co oznacza, że dostało za nie ok. 500 mln GBP.

Zobacz więcej

Borys Skrzyński

Indigo zatrzymało ok. 2,5 mln akcji węgierskiej taniej linii lotniczej, stanowiących ok. 3,4 proc. jej kapitału. Wcześniej miało 20,6 proc., ale mimo redukcji utrzyma się w piątce największych akcjonariuszy spółki.

Sprzedaż akcji pozwoli Wizz Air spełnić unijne wymagania dotyczące pochodzenia akcjonariuszy po tym jak doszło do brexitu.

Indigo Partners w poniedziałek ogłosiło, że chce sprzedać w przyspieszonej ofercie akcje Wizz Air wartości 500 mln GBP. Oferta była skierowana do inwestorów instytucjonalnych. Pojawiła się kilka dni po tym jak tania linia podwyższyła prognozę rocznego wyniku po doskonałych osiągnięciach w minionym kwartale.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane