Czytasz dzięki

Największy brytyjski producent obuwia na krawędzi bankructwa

opublikowano: 22-06-2020, 06:05

Hotter Shoes grozi upadłość, bo właściciele wynajmowanych przez spółkę lokali nie zgodzili się na zamknięcie 51 z 61 sklepów spółki i obniżenie czynszów w pozostałych, donosi The Telegraph.

Po odrzuceniu przez właścicieli lokali planu restrukturyzacji spółki, Hotter Shoes poinformował, że zmusza go to do uruchomienia „dwuetapowego procesu formalnej niewypłacalności”. Wierzyciele i właściciele lokali wynajmowanych przez spółkę na sklepy w przyszłym miesiącu zdecydować w głosowaniu czy przyjmują plan restrukturyzacji.

Hotter Shoes należy do funduszu private equity Electra. Chce zatrzymać tylko 10 sklepów stacjonarnych i rozwinąć sprzedaż internetową. Zamknięcie sklepów oznacza likwidację ok. 600 miejsc pracy, ale spółka zamierza zredukować także zatrudnienie w centrali i fabryce w Lancashire o 120 osób.

Działająca od 1959 roku spółka miała 93 mln GBP przychodów w minionym roku, ale w obecnym z powodu pandemii mają one spaść do 47 mln GBP. Hotter Shoes spodziewa się 9 mln GBP straty i prognozuje, że do listopada straci całą gotówkę. Spółka zmniejsza zdecydowała o zmniejszeniu mocy produkcyjnych z 50 tys. par butów tygodniowo do 22,5 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane