Największy fan Trumpa na Wall Street namawia go do uznania porażki

opublikowano: 23-11-2020, 15:45

Stephen Schwarzman uważa, że nadszedł czas, aby Donald Trump przyznał iż przegrał wybory prezydenckie.

Szef giganta finansowego Blackstone Group wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym podkreśla, że wynik wyborów z 3 listopada jest obecnie już „bardzo pewny”. Odebrano to jako sygnał Schwarzmana, że chciałby aby Trump zakończył kampanię podważania wyniku wyborów.

- Wspierałem prezydenta Trumpa i silny trend gospodarczy, który zbudował – napisał szef Blackstone Group. – Jak wielu w społeczności biznesowej, jestem gotów pomóc prezydentowi-elektowi i jego zespołowi w sytuacji kiedy będą zmagać się z wyzwaniem odbudowy naszej postcovidowej gospodarki – dodał.

Stephen Schwarzman, fot. Bloomberg
Stephen Schwarzman, fot. Bloomberg

73-letni Schwarzman był jednym z największych sponsorów finansowych kampanii reelekcji Trumpa.

- Jestem fanem dobrego postępowania. W swojej wypowiedzi trzy dni po wyborach próbowałem być głosem rozsądku i mówiłem dlaczego jest w interesie narodowym, aby wszyscy Amerykanie wierzyli, że wybory przeprowadzono właściwie – oświadczył Schwarzman. – Ale wynik jest bardzo pewny obecnie i kraj powinien iść naprzód – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane