Największy inwestor Deutsche Banku rozważa sprzedaż akcji

opublikowano: 07-09-2018, 10:36

Chiński HNA Group planuje sprzedaż całego posiadanego pakietu akcji Deutsche Banku, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

HNA w ostatnim czasie szuka gotówki i sprzedaje aktywa. Ostatnio miał akcje dające prawie 8 proc. głosów na walnym Deutsche Banku. Źródła Bloomberga twierdza, że rozpoczął proces sprzedaży całego pakietu. Agencja zastrzega, że nie jest jasne, w jaki sposób i w jakim czasie HNA zamierza sprzedać akcje, które kontroluje za pośrednictwem instrumentów pochodnych.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Agencja Dow Jones informowała wcześniej w piątek, również powołując się na anonimowe źródła, że to rząd Chin kazał HNA sprzedaż akcji Deutsche Banku.

Wiadomość o sprzedaży akcji spowodowała spadek kurs Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie. Obecnie tanieją one o ok. 1 proc. do 9,67 EUR. Wcześniej kurs spadał do nawet 9,55 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu