Czytasz dzięki

Największy kongres AGD w Europie. Branża spotyka się w Łodzi

MATERIAŁ PARTNERA
opublikowano: 23-05-2019, 10:00

Przedstawiciele największych producentów sprzętu AGD przyjechali do Łodzi w najbliższy czwartek i piątek by rozmawiać o przyszłości branży. Ponad trzystu gości, a wśród nich oprócz producentów: przedstawiciele rządu, pięć paneli dyskusyjnych, dwa dni rozmów biznesowych, warsztaty i pokaz technologii 5G. To wszystko wydarzy się podczas łódzkiego kongresu. Zapraszamy na relację na żywo.

15:30

Na tym kończymy relację z drugiego Kongresu AGD, wydarzenia które łączy producentów, podwykonawców, usługodawców, dostawców, firmy zajmujące się recyklingiem, startupy - wszystkich tych z Państwa, którzy pracują w szeroko pojętej branży AGD.To były dwa dni intensywnych rozmów i wymiany myśli, które z pewnością w przyszłości zaowocuje wieloma ciekawymi projektami.

15:25

Za nami wiele godzin ciekawych rozmów o przyszłości AGD, branży wyjątkowo związanej z rewolucją technologiczną. Przypomnijmy sobie jak wyglądały czwartkowe i piątkowe dyskusje.

15:20

- Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, a inwestorzy zagraniczni nadal widzą jej atrakcyjność i chcą tu lokować produkcję. Dla branży logistycznej to bardzo dobra wiadomość, myślę, że czekają nas jeszcze przynajmniej 2 do 5 lat szybkiego wzrostu - podsumowuje Artur Olejniczak, Instytut Logistyki i Magazynowania

15:00

Kończy się ostatnia runda mixer business. Format "szybkich randek" biznesowych sprawdza się świetnie - nawiązane tu kontakty mogą zaowocować ciekawą współpracą w przyszłości. 

14:40

Jesteśmy liderem pod względem produkcji dużego AGD. Teraz bardzo zależy nam na przyciągnięciu do strefy producentów małego AGD. Inwestorzy dostają od nas możliwość współpracy z czwartą najlepszą specjalną strefą ekonomiczną na świecie. Oferujemy szereg innowacyjnych rozwiązań – zachęca Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

14:20

Firmy z branży AGD są bardzo wymagającymi klientami, potrzebują kompleksowych rozwiązań, a nie tylko powierzchni magazynowych – uważa Damian Kołata, Associate, Cushman & Wakefield Polska. 

14:10

Michał Samborski (Head of Development Panattoni Development Europe) o dobrej wieloletniej współpracy z firmamI z branży AGD. 

14:00

Kolejna runda Business Mixer. 

13:45

Irena Pichola (Deloitte) podkreśla jak ważny jest temat dbania o środowisko. - Musimy bardziej świadomie konsumować i zdecydowanie lepiej wykorzystywać odpady - mówiła w rozmowie z Pulsem Biznesu. 

13:20

Vadym Melnyk z Dronhub Innovations opowiada o rozwiązaniach, dzięki którym firma wygrała AGD Startup Challenge. 

12:45

Tak wyglądała pierwsza runda Business Mixer. 

12:13

Trwają intensywne dyskusje w ramach Business Mixer.

12:00

A w Studiu Pulsu Biznesu gościł Konrad Pokutycki, prezes APPLiA PL, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa, który opowiedział o perspektywach rozwoju branży AGD w Polsce. 

11:45

Formuła spotkań w ramach business mixer jest prosta. Do stołów zapraszani są przedstawiciele różnych firm działających wokół branży AGD - producenci, podwykonawcy, dostawcy, usługodawcy i startupy. Każdy z uczestników przedstawia 3-minutową prezentację. Runda trwa 30 minut, a potem stoliki zostają przemieszane. W tegorocznej edycji mixera udział bierze ponad 100 firm.

11:30

Od godziny 11 trwają spotkania producentów z poddostawcami oraz usługodawcami m.in. startupami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla branży AGD. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. 

11:10

W kategorii HR wygrała z kolei firma ShareHire. 

10:45

Relację z drugiego dnia Kongresu AGD rozpoczynamy informację o rozstrzygnięciu AGD Startup Challenge. Wygrała propozycja DronHub za innowacyjną propozycję w branży logistyki. 

DZIEŃ PIERWSZY (23 maja):

16:40 

Na tym kończymy relację z pierwszego dnia Kongresu AGD w Łodzi. W piątek będziemy prezentować kolejne wywiady z uczestnikami wydarzenia i śledzić kolejne branżowe rozmowy. 

16:35

Pierwszy dzień kongresu podsumował też wicepremier Piotr Gliński. 

16:27

Branża AGD jak wiele innych zależy od zamówień dlatego ważne są dla niej również elastyczne formy zatrudnienia. W Polsce mamy problem z pracownikami, dlatego pozyskujemy ich na rynkach sąsiedzkich, ale także z egzotycznych - np. azjatyckich - Iwona Szmitkowska, prezes Work Service S.A.

16:20 Jeszcze garść wywiadów po pierwszym dniu Kongresu AGD.

- Naszej branży by sią mogła dobrze i pewnie rozwijać potrzebne jest stabilne prawo oraz świadomość konsumentów - przekonuje Grzegorz Skrzypczak, prezes ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzątu Elektrycznego i Elektronicznego SA. 

16:05 

Pierwszy dzień kongresu zamykają rozstrzygnięcia AGD Startup Challenge, czyli konkursu, w którym zaprezentowało się 9 startupów - po 3 z branży HR, e-commerce i logistyka. 

15:50

Trwa jeszcze ostatni z dzisiejszych paneli - "Klient przyszłości". Uczestnicy dyskusji poruszą m.in. temat Internetu Rzeczy, innowacji czy Smart Home. 

15:40

Pokaz możliwości sieci 5G w Centrum Kreatywności Fabryka. 

15:27

Inspirujące dyskusje podczas Kongresu AGD. 

15:05

O tym dlaczego koncerny AGD powinny inwestować w Polsce opowiada Wojciech Konecki, członek zarządu, dyrektor generalny APPLiA Polska, Związek Pracodawców AGD. 

14:45

Paweł Sosnowski, Indor Navi opowiada o tym jak system stworzony przez start-up pomaga ulepszyć procesy produkcyjne w firmach, pozwala także lepiej chronić pracowników.

14:14

Branża AGD jak wiele innych zależy od zamówień dlatego ważne są dla niej również elastyczne formy zatrudnienia. W Polsce mamy problem z pracownikami, dlatego pozyskujemy ich na rynkach sąsiedzkich, ale także z egzotycznych - np. azjatyckich - mówi Iwona Szmitkowska, prezes Work Service. Rozmowa wideo niebawem na PB.pl. 

13:55

Kongres AGD to ważne wydarzenie dla startupów. Młode firmy mają okazją zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania. 

13:38

Jesteśmy znanym producentem sprzętu AGD od dziesięcioleci, leżymy w sercu Europy, współpracujemy z uczelniami, mamy wykwalifikowane kadry, to zachęca koncerny AGD do lokowania inwestycji właśnie w Polsce - uważa Wojciech Konecki, członek zarządu, dyrektor generalny APPLiA Polska, Związek Pracodawców AGD. 

13:05

Kongres AGD nieprzypadkowo obywa się w Łodzi. Od początku istnienia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na jej terenie zainwestowało 26 firm związanych z branżą AGD, a wśród nich tacy giganci jak: Indesit Whirlpool, BSH czy Miele.

12:38

Wicepremier Piotr Gliński zachęca firmy z branży AGD, by inwestowały w unikalny design. 

12:24

W panelu dyskusyjnym biorą udział również przedstawiciele rządu. 

12:05

Wciąż rosną nasze wydatki na AGD. W 2014 roku było to 7,8 mld zł, w roku ubiegłym już ponad 10 mld zł. To pokazuje jak dynamicznie rozwija się ta branża i jak rośnie zapotrzebowanie na nowe technologie 

11:40

- Firmy z sektora AGD utworzyły w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ponad 5000 miejsc pracy, co czyni tą branżą strategiczną dla rozwoju regionu - tak o Kongresie AGD mówił Marek Michalik, CEO Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

11:15

Tak wyglądała inauguracja drugiego Kongresu AGD.

10:47

Na wyzwania dotyczące logistyki odpowiedzą eksperci tej branży. 

10:32

Więcej informacji na temat największego w w Europie spotkania producentów artykułów gospodarstwa domowego z dostawcami i start-upami można przeczytać tutaj>>

10:20

Innym ważnym tematem kongresu jest środowisko i kwestia recyclingu elektroodpadów. Rocznie na świecie na składowiska trafia aż 40 mln ton takich odpadów, a zaledwie 20 proc. jest poddawanych recyclingowi. uczestnicy dzisiejszych dyskusji zastanowią się jakie działania podjąć, by ograniczyć ilość elektrośmieci. Pojawi się również temat ekoprojektowania i zrównoważonej konsumpcji. 

10:00

Trwa konferencja inaugurująca kongres.

9:50

Będzie też dyskusja poświęcona pracownikowi przyszłości. Eksperci z branży HR będą rozmawiać o sytuacji na rynku pracy. Prognozowanych zmianach w prawie pracy, roli kształcenia branżowego, płacach i dostępności pracowników na rynku. 

9:30

Pierwszy dzień kongresu organizowanego przez Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną otwiera konferencja poświęcona branży AGD. Potem czekają nas panele dyskusyjne m.in. o gospodarce przyszłości, Przemyśle 4.0, znaczeniu eksportu, podażu siły roboczej i prognozie spowolnienia gospodarczego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane