Największy na świecie operator „kopalni” bitcoinów idzie na giełdę w USA

opublikowano: 23-02-2021, 12:05

Northern Data, największy na świecie operator „kopalni” bitcoinów pracuje z Credit Suisse nad planem wejścia na giełdę w USA i pozyskaniem nawet 500 mln USD ze sprzedaży akcji, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Sprzedaż nowych akcji niemieckiej spółki w pierwotnej ofercie publicznej w USA może nastąpić później w tym roku. Oprócz zwiększenia liczby akcjonariuszy IPO ma także zwiększyć globalny profil spółki, podkreślają informatorzy Bloomberga.

Northern Data jest już notowane od 2015 roku na niemieckim rynku nieregulowanym, na którym wartość spółki wzrosła ponad trzykrotnie w ubiegłym roku. We wtorek, z powodu przeceny bitcoina, akcje spółki tanieją o ponad 7 proc. we Frankfurcie.

Northern Data, którego siedziba znajduje się na przedmieściach niemieckiej stolicy finansowej, zarządza „kopalniami” bitcoina w lokalizacjach oferujących najtańszą energię elektryczną. Największa znajduje się w Rockdale w amerykańskim stanie Teksas.

Niemiecka spółka na początku sama zajmowała się „wykopywaniem” bitcoina, ale potem zaczęła zajmować się tylko prowadzeniem „kopalni” na rzecz klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane