Czytasz dzięki

Największy na świecie przewoźnik długodystansowy zawiesi loty

opublikowano: 23-03-2020, 08:40

Linie Emirates wstrzymają w tym tygodniu loty pasażerskie. Nadal będą realizowane loty cargo.

Emirates ogłosiły, że wstrzymają loty pasażerskie od 25 marca.

pozwalają na całkowite rozłożenie do pozycji leżącej
Wyświetl galerię [1/6]

Siedzenia w klasie biznes

pozwalają na całkowite rozłożenie do pozycji leżącej AD

- Nie możemy rzetelnie świadczyć usług pasażerom dopóki kraje nie otworzą granic i powróci zaufanie do podróży lotniczych – tłumaczy prezes Ahmed bin Saeed Al Maktoum w informacji przesłanej pracownikom linii. – Niektórzy nasi konkurencji, a nawet nasi partnerzy w łańcuchu dostaw, mogą nie przetrwać tego kryzysu – dodał.

W komunikacie na stronie internetowej linie informują, że "po otrzymaniu wniosków od rządów i klientów o wsparcie w repatriacji podróżnych, Emirates będzie nadal obsługiwać loty pasażerskie i towarowe do odwołania (tak długo jak granice pozostaną otwarte, a na loty będzie popyt) do następujących kierunków: Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hongkongu, Tajlandii, Malezji, Filipin, Japonii, Singapuru, Korei Południowej, Australii, Południowej Afryki, USA i Kanady".  Spółka podkreśla, że "sytuacja pozostaje dynamiczna i namawia podróżnych, aby sprawdzali status swojego lotu na stronie linii.

Emirates poinformowały o wstrzymaniu lotów krótko przed tym jak urząd lotnictwa cywilnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił wstrzymanie na dwa tygodnie komunikacji lotniczej w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy