Największy napływ do funduszy w USA od co najmniej pięciu lat

opublikowano: 18-01-2018, 08:05

W ciągu tygodnia, do 10 stycznia, inwestorzy wyłożyli aż 18,9 mld USD w amerykańskie fundusze inwestycyjne o stałym dochodzie i akcyjne. To najwyższa wartość tego typu inwestycji od co najmniej pięciu lat, wynika z raportu Investment Company Institute, na który powołuje się Bloomberg.

Napływy środków wzrosły z powodu takich czynników jak zmiany w portfelach inwestycyjnych czy rosnącego zaufania do zdolności korporacji do spłaty zadłużenia -  twierdzi Shelly Antoniewicz, dyrektor ds. przemysłu i analiz finansowych w ICI.

Dolary
Zobacz więcej

Dolary fot. Bloomberg

Dodaje, że „…spready korporacyjne są teraz dość niskie. Istnieje mniejsze ryzyko, że gospodarka wpadnie w recesję, więc wszystko to jest dobre dla korporacji mogących spłacać swoje zobowiązania".

Przepływy odbywały się pomimo rosnących stóp procentowych, które zazwyczaj obniżają ceny obligacji. 9 stycznia  rentowności dziesięcioletnich papierów skarbowych przekroczyły poziom 2,5 proc. To próg który słynny Bill Gross z Grupy Janus Henderson, niegdyś zwany królem obligacji, uznał w zeszłym tygodniu za sygnał rynku niedźwiedzia w przypadku obligacji.

Inwestycyjne fundusze obligacji korporacyjnych wchłonęły 6,1 mld SUD z tygodniowych napływów netto w wysokości 14,1 mld USD do podlegających opodatkowaniu funduszy o stałym dochodzie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu