Największy napływ pieniędzy do funduszy obligacji od 2001 roku

opublikowano: 14-02-2020, 18:47

Popyt na obligacje wśród inwestorów nie słabnie, wynika z ustaleń BofA Global Research.

Analitycy poiformowali, że w tygodniu zakończonym 12 lutego do funduszy obligacji napłynęło 23,6 mld USD, najwięcej od 2001 roku. Jeśli zannualizować napływ pieniędzy od początku roku, to fundusze obligacji zmierzają do zakończenia roku aktywami wysokości 1 bln USD, według BofA Global Research. Największa część pieniędzy, które napłynęły w ostatnim czasie do funduszy obligacji, zainwestowana została w papiery spółek o ratingu inwestycyjnym. Dużo pieniędzy poszło także na obligacje wysokich rentowności i rynków wschodzących.

fot. Bloomberg

- Napływ do funduszy obligacji nadal jest silny przy bardzo małej rentowności na świecie, bankach centralnych utrzymujących się w grze i ponownej atmosferze niepewności – powiedział Gregory Faranello, szef rynku stóp w USA w AmeriVet Securities.

BofA zwrócił uwagę, że cięcie stóp procentowych w Meksyku w czwartek, to już 800. obniżka dokonana przez banki centralne od bankructwa Lehman Brothers w 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane