Największy od 30 lat spadek emisji dwutlenku węgla w Niemczech

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-03-2021, 12:46

Emisja gazów cieplarnianych w Niemczech spadła w zeszłym roku najmocniej od 1990 roku. To głównie zasługa programu odchodzenia od energii węglowej, ale także pandemii.

Emisja gazów cieplarnianych w Niemczech spadła w zeszłym roku o 8,7 proc., najmocniej od zjednoczenia Niemiec. Od 1990 roku poziom emisji spadł u naszych sąsiadów o 41 proc.

Eric Thayer

Minister środowiska Svenja Schulze powiedziała, że za zeszłoroczny spadek częściowo odpowiada sytuacja wywołana pandemią koronawirusa, zwłaszcza w sektorze transportu. Ważnym czynnikiem, który przyczynił się do uzyskanego wyniku jest realizowany przez Niemcy program odejścia od produkcji energii węglowej.

Minister spraw zagranicznych Heiko Maas chce, aby największa gospodarka Europy stała się liderem w walce ze zmianami klimatu. Podczas dwudniowej konferencji na temat transformacji energetycznej, która rozpoczęła się w Berlinie, wezwał do rozwoju globalnego rynku zielonego wodoru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane