Największy od 5 miesięcy napływ pieniędzy do „srebrnych” funduszy

opublikowano: 01-02-2021, 15:17

Drobni inwestorzy pompują obecnie bańkę na srebrze, co widać w danych o napływie pieniędzy do funduszy inwestujących w metal, donosi Reuters.

Dane Refinitiv Lipper pokazały, że napływ pieniędzy do 28 globalnych „srebrnych” funduszy był w styczniu największy od sierpnia ubiegłego roku. Zostały one zasilone łącznie kwotą 1,8 mld USD. Najwięcej popłynęło do iShares Silver Trust ETF, największego „srebrnego” ETF. Zasilony został kwotą 1,2 mld USD, z czego tylko w ubiegłym tygodniu było to 780 mln USD.

W całym 2020 roku do “srebrnych” funduszy napłynęło łącznie 3,8 mld USD.

Na rynku spot srebro drożeje o ponad 9 proc. w poniedziałek do 29,535 USD za uncję. W całym ubiegłym tygodniu metal zdrożał o ponad 6 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Motywacja drobnych inwestorów do kupowania srebra w celu podbicia jego ceny jest taka sama jak w przypadku wcześniejszego pompowania kursu akcji GameStop. Chcą spowodować straty dużych inwestorów, którzy grają na spadek ceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane