Największy od 8 miesięcy spadek rentowności obligacji Niemiec

opublikowano: 27-10-2021, 17:32

Perspektywa spowolnienia wzrostu gospodarczego i gołębiego EBC skłoniła inwestorów do kupowania obligacji skarbowych Niemiec, informuje Reuters.

Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec spada w środę o 6 pkt. bazowych do minus 0,168 proc. To największa jej zniżka od końca lutego. Krzywa rentowności Niemiec wypłaszczyła się, bo rentowność „trzydziestolatek” spadła w środę o 8 pkt. bazowych do 0,16 proc. i jest najniższa od pięciu tygodni.

- Kiedy rośnie liczba zakażeń i słabną PMI, koncentrowanie się na inflacji może nie być najlepsze. Tak jak upieranie się w sprawie podwyżek stóp, kiedy czynniki, które stymulują inflację są związane z podażą, a nie popytem – powiedział Jens Peter Sorensen, główny analityk Danske Banku. – Wydaje mi się, że rynek zaczyna to potwierdzać – dodał.

Chris Iggo, szef inwestycji w instrumenty bazowe w AXA Investment Managers jest przekonany, że Europejski Bank Centralny nie podwyższy stóp w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane