Największy odpływ pieniędzy z QQQ od 2000 roku

opublikowano: 23-04-2021, 18:21

W ciągu pięciu dni z ETF odzwierciedlającego Nasdaq 100 inwestorzy wycofali 6 mld USD, najwięcej od 2000 roku, kiedy pękła bańka dotkomów.

Odpływ pieniędzy z zarządzającego 161 mld USD aktywów Invesco QQQ Trust Series 1 nastąpił głównie przez Netflixa, który rozczarował inwestorów informując o mniejszej niż oczekiwano liczbie nowych subskrybentów. ETF zmierza do zakończenia tygodnia pierwszym spadkiem od ponad miesiąca.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Analitycy wskazują, że rozczarowanie wywołane przez Netflixa zwiększyło napięcie przed publikacją w przyszłym tygodniu wyników przez inne technologiczne blue chipy, m.in. Microsoft oraz spółki z grupy FAANG, jak Amazon.com i Apple.

- Kiedy sezon wyników nabiera temperatury, szczególnie w związku z publikacjami spółek technologicznych w przyszłym tygodniu, jest prawdopodobne, że oczekiwania wobec nich mogą okazać się zbyt wysokie – powiedział James Pillow, dyrektor zarządzający z Moors & Cabot Inc. – Jest jeszcze zbyt wcześnie, ale zwróćmy uwagę, gdzie pojawiły się największe niespodzianki dotyczące zysków: w segmentach materiałowym, energii i finansowym. We wszystkich to wzrost o 80 proc. lub więcej. Pieniądze pójdą za wynikami. A dobre wyniki są w tych segmentach – dodał.

Spółki technologiczne, które już opublikowały wyniki kwartalne, informowały o średnio 18 proc. wzroście zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane