Największy producent stali w USA ostrzega przed spadkiem rentowności

opublikowano: 16-09-2019, 16:43

Nucor, największy producent stali w Stanach Zjednoczonych ostrzegł przed pogarszająca się sytuacją w reprezentowanej przez siebie branży. Firma już notuje spadek zyskowności po tym jak spadły ceny w wyniku złagodzenia sytuacji na kilku istotnych rynkach.

Koncern poinformował w poniedziałek, że zysk za trzeci kwartał roku obrachunkowego spadnie do 75–80 centów na akcję wobec 2,13 USD rok wcześniej. To wynik zdecydowanie odbiegający również od średniej prognoz analityków, która kształtuje się na poziomie 1,03 USD na akcję. 

Hutnictwo, stal
fot. Bloomberg

Wyniki w segmencie stalowni spadną w porównaniu z poprzednim kwartałem „głównie z powodu niższych cen stali blachowej – stwierdził Nucor. Podkreślił, że co prawda nadal widzi stabilność na większości obsługiwanych rynków zastosowań produktów końcowych, nastąpiło jednak pewne złagodzenie na rynkach motoryzacyjnych, rolniczych i energetycznych.

Producenci stali podnieśli niektóre ceny na początku tego kwartału, ale nabywcy zbyt wolno akceptują wzrosty, podkreślając zanikający optymizm ponad rok po wprowadzeniu taryf amerykańskich mających na celu wzmocnienie branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane