Największy producent turbin wiatrowych partnerem Tesli

opublikowano: 01-09-2017, 12:33
aktualizacja: 01-09-2017, 12:34

Duński Vestas Wind Systems jest partnerem amerykańskiej Tesli w pracach nad systemem magazynowania energii produkowanej przez elektrownie wiatrowe.

Vestas jest największym na świecie producentem turbin wiatrowych. Chce stworzyć najlepszy system gromadzenia energii, aby można było ją wykorzystywać w momencie, kiedy jest zbyt słaby wiatr, lub kiedy nie ma na nią zbyt dużego zapotrzebowania.

Duńska spółka współpracuje w tej sprawie z producentami akumulatorów przy około 10 projektach. Jednym z nich jest amerykańska Tesla.

- W wielu projektach Vestas sprawdza różne technologie gromadzenia energii wyspecjalizowanych spółek, w tym Tesli, aby sprawdzić i przetestować jak turbiny wiatrowe i systemy gromadzenia prądu mogą współpracować w rozwiązaniach zrównoważonej energii, mogących obniżyć jej koszt – ogłosiła duńska spółka w piątek. 

Tesla w ostatnim czasie szuka nowych zastosowań dla swoich akumulatorów. W lipcu szef spółki, Elon Musk, podpisał umowę z władzami jednej z prowincji Australii na budowę olbrzymiego systemu magazynowania energii, który ma zapobiec wyłączeniom prądu w szczytowych momentach poboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane