Największy rosyjski detalista spożywczy rozważy IPO biznesu online

opublikowano: 26-11-2020, 13:34

Zachęcony niedawnym sukcesem IPO spółki Ozon, rosyjski X5 rozważy wprowadzenie na giełdę swojego sklepu internetowego, donosi Reuters.

Rosyjski detalista internetowy Ozon sprzedał niedawno amerykańskie kwity depozytowe za 990 mln USD. Popyt był tak duży, że wycenił je powyżej górnej granicy wcześniej podanych widełek cenowych. W pierwszym dniu notowań ADS-y spółki drożały o 40 proc.

Sukces Ozonu spowodował, że o wprowadzeniu na giełdę internetowego sklepu Perekrestok.ru zaczął myśleć X5, największy rosyjski detalista spożywczy. Nie stałoby się to jednak obecnie, ale dopiero za dwa, trzy lata, wyjaśnia Andriej Wasin, dyrektor ds. relacji inwestorskich. Szacuje wartość internetowego biznesu X5 na ok. 3 mld USD.

W październiku X5 prognozował, że rosyjski rynek internetowego handlu detalicznego wzrośnie w ciągu trzech lat o ponad 300 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane