Największy rurociąg benzynowy w USA wraca do służby po cyberataku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 13-05-2021, 17:00

Colonial wznawia działalność. Powodem pięciodniowego wstrzymania pracy arteli paliwowej był cyberatak. Restart dał nadzieję, że niedobory paliwa w kilku stanach wkrótce się skończą.

fot. Bloomberg

Colonial Pipeline, operator rurociągu, poinformował, że o godzinie 17:00 wznowił dostawy.

Pomimo wznowienia działalności, zakłócenia utrzymują się. We wschodniej i południowej części USA zmotoryzowani zmagają się z brakami paliwa. Zanim sytuacja wróci do normy minie kilka kolejnych dni.

Prezydent Joe Biden wezwał Amerykanów "do kupowania tylko takiej ilości paliwa jakiej potrzebują, bez gromadzenia paliwa na zapas".

– Wznowienie dostaw to początek, ale kolejnym krokiem jest wyścig o logistyczne uzupełnienie zapasów na detalicznych stacjach benzynowych – powiedział Michael Tran, analityk RBC Capital Markets.

Optymizm, że sytuacja zacznie wracać do normy, sprawił, że kontrakty terminowe na benzynę spadły aż o 3,1 proc. w Nowym Jorku. Na początku tygodnia ceny na stacjach benzynowych po raz pierwszy od sześciu lat przekroczyły poziom 3 USD za galon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane