Największy spadek ceny złota od 6 tygodni

opublikowano: 21-03-2023, 20:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cena złota mocno spadała we wtorek z powodu słabnięcia obaw wywołanych przez niedawny kryzys bankowy i wzrostu popytu na aktywa o większym ryzyku.

Inwestorzy wierzą, że kryzys bankowy już minął. Po przejęciu Credit Suisse w Europie i deklaracji władz USA zdecydowanej ochrony depozytów banków amerykańskich na rynkach wzrósł popyt na aktywa większego ryzyka, szczególnie przecenione w ostatnim czasie. To negatywnie wpłynęło na notowania tzw. bezpiecznych przystani. We wtorek wyraźnie taniały obligacje skarbowe i złoto.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z kwietniowych kontraktów spadał o 41,70 USD, czyli 2,1 proc., do 1941,10 USD. To największy jednodniowy spadek ceny złota od 3 lutego. Jeszcze w poniedziałek rano kruszec był notowany po 2014,90 USD. Był to największy kurs intraday od 10 marca 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane