Największy spadek kursu złota od ponad 7 lat

opublikowano: 09-11-2020, 20:35

Inwestorzy opuszczają w poniedziałek „bezpieczne przystanie” w związku z doniesieniami o skutecznej szczepionce na COVID-19.

Euforia po wiadomości, że Pfizer wraz z niemieckim BioNTech mają skuteczną szczepionkę na koronawirusa wywołała wzrost cen aktywów o wyższym ryzyku. Kurs złota z grudniowych kontraktów spadał na zamknięciu sesji na Comex o 97,30 USD, czyli o ok. 5 proc., do 1854,40 USD za uncję. Peter Hug, globalny szef handlu w Kitco Metals uważa, że aż taki ruch kursu uwzględnia oczekiwania, które mogą okazać się przedwczesne.

- Myślę, że ocena rynku metalu jest przedwczesna, bo zakłada, że pojawi się szczepionka, gospodarka się otworzy i nastąpi odbicie wobec czego kolejny pakiet stymulacji nie będzie potrzebny. Z tym się kompletnie nie zgadzam – powiedział.

Hug uważa, że 1850 USD jest poziomem oporu notowań złota. Jeśli kurs spadnie poniżej, następnym w krótkiej perspektywie może być 1825 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Street

Polecane