Największy spadek od 3 miesięcy

MD
opublikowano: 01-10-2009, 22:32

Na zamknięciu Dow Jones tracił 200 pkt. i  spadał o 2,09 proc., najmocniej od połowy czerwca. S&P500 zaliczył największą stratę procentową od 2 lipca, kończąc dzień 2,6 proc. zniżką. Nasdaq spadł o 3 proc., najmocniej od 22 czerwca.

Na amerykańskich rynkach akcji trwa korekta rozpoczęta po tym, jak 22 września indeksy osiągnęły tegoroczne maksima. Z siedmiu kolejnych sesji tylko jedna była wzrostowa. Dow Jones jest już o 3,2 proc. poniżej szczytu, S&P500 o prawie 4 proc., a Nasdaq o 4,14 proc.

W czwartek niedźwiedzie otrzymały kolejny argument w postaci nieoczekiwanego spadku wskaźnika ISM przemysłu przetwórczego, a także wzrostu liczby tzw. nowych bezrobotnych. Pozytywne informacje, jak większy niż oczekiwano wzrost indeksu realizowanych sprzedaży domów, nie zdołały zahamować podaży.

Najmocniej taniały spółki finansowe. W trójce najmocniej przecenionych blue chipów znalazły się JP Morgan Chase i Bank of America. Najmocniej taniejącą spółką wchodzącą w skład S&P500 był MBIA. Największy gwarant obligacji od kilku dni ma „śmieciowy” rating w Standard & Poor's. W trójce najmocniej przecenionych spółek z indeksu znalazł się także Eastman Kodak. Analitycy uważają, że to reakcja na wiadomość o przedłużeniu kontraktu obecnego prezesa do 2013 roku. Wśród spółek technologicznych taniał mocno Microsoft, usunięty przez Goldman Sachs z listy spółek, których akcje warto kupić. Spadł wyraźnie także kurs Cisco Systems. Inwestorzy nie przyjęli dobrze wiadomości o przejęciu za 3 mld USD norweskiej spółki Tandberg, produkującej sprzęt do wideokonferencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane