Czytasz dzięki

Największy sukces jest jeszcze przed nami

DK
opublikowano: 13-12-2018, 22:00

ZOFIA EGIERSKA: ED INVEST

Firma, której jestem prezesem, została wymyślona przez grupę przyjaciół związanych z różnymi branżami: budownictwem, prawem i marketingiem. Skonstruowaliśmy model działania spółki, który kultywujemy do dziś. Mój sposób zarządzania wynika z potrzeby chwili i jest oparty na zaufaniu i szacunku dla współpracowników i pracowników spółki ED invest, firm kooperujących i innych powiązanych osób — bez względu na ich płeć. Nie wyobrażam sobie pracy bez zespołu profesjonalnych i wysoko wykwalifikowanych osób, zarówno zarządu, rady nadzorczej, kadry kierowniczej, jak i pracowników, którzy są z nami od wielu lat, ale przede wszystkim bez pana Jerzego Dyrcza, z którym wspólnie pracowaliśmy nad formułą firmy i wspieramy się od wielu lat. Powtarzam, że największy sukces zawsze jest jeszcze przed nami, a porażka? Obdarzyłam zaufaniem ludzi, którzy okazali się nie do końca lojalni. Na szczęście nie było to nic bardzo bolesnego. Uważam, że nie istnieje szklany sufit dla kompetencji i wiedzy. Jeśli jednak chodzi o sytuację kobiet na rynku pracy, to — moim zdaniem — obecna polityka w Polsce mało sprzyja jej umocnieniu. Prowadzi raczej do ugruntowania kobiet w pozycji roszczeniowej. Szczególnie trudno będzie paniom posiadającym wielodzietne rodziny.

Część z nich praktycznie zniknie z rynku pracy ze względu na wieloletnie przerwy. Rozpoczynającym przygodę z własnym biznesem, przydadzą się praktyka w dziedzinie, której chcą się poświęcić, i konsekwencja. Z pewnością zmiany w prawie i podatkach, stabilność, wsparcie organizacji samorządowych i jasno formułowane, kompetentnie ustanawiane przepisy ułatwiłyby działalność przedsiębiorcom w Polsce. Moimi hobby są wędrówki górskie, literatura, malarstwo i generalnie sztuka. Mam też liczną dalszą rodzinę i grupę przyjaciół, z którymi spędzam czas i realizuję swoje pasje. Marzenia? Ustabilizowanie na wiele lat firmy z ludźmi, którzy będą kontynuowali jej tradycje i strategię. A jeśli chodzi o te prywatne, to aż strach o nich mówić!

ED invest

Firma deweloperska powstała w 2003 r. w Warszawie, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. We współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Gocław-Lotnisko wybudowała ponad 1000 mieszkań. Jej pozostałe inwestycje to osiedla domów jednorodzinnych na Ursynowie oraz w podwarszawskich gminach Konstancin Jeziorna i Lesznowola, a także budynek mieszkalno-usługowy na Bemowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DK

Polecane