Największy w USA producent gwoździ ofiarą ceł na stal

opublikowano: 27-06-2018, 08:02
aktualizacja: 27-06-2018, 08:04

Z powodu wzrostu cen stali po wprowadzeniu ceł Mid-Continent Nail, największy amerykański producent gwoździ stanął przed koniecznością zakończenia działalności lub przeniesienia jej do Meksyku.

W ubiegłym tygodniu fabryka Mid-Continent Nail w Poplar Bluff w stanie Missouri musiała zwolnić 60 z 500 zatrudnionych. Powodem jest wzrost kosztu stali po wprowadzeniu przez administrację Donalda Trumpa ceł na importowany metal. Spółka wystąpiła już do Departamentu Handlu o wykluczenie z obowiązku płacenia cła za importowaną stal. Jeśli zakończy się to fiaskiem, możliwe jest jej zamknięcie lub przeniesienie działalności do Meksyku, a następnie eksportowanie gotowych wyrobów do USA, powiedział rzecznik James Glassman.

Gwoździe
Zobacz więcej

Gwoździe fot. Bloomberg

- Jesteśmy na krawędzi istnienia – podkreślił.

Glassman uważa, że polityka handlowa prezydenta Donalda Trumpa jest oparta na błędnych założeniach. Zwrócił uwagę, że od 2013 roku Mid-Continent Nail podwoił zatrudnienie i doskonale sobie radził pomimo rosnącej konkurencji producentów z Chin.

Amerykańska Izba Handlowa oszacowała, że z powodu twardej polityki handlowej Donalda Trumpa zagrożone jest w USA 2,6 mln miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Największy w USA producent gwoździ ofiarą ceł na stal