Najwyższy czas uporządkować aktywa

Paweł Kubisiak
16-09-2003, 00:00

Sprzedaż udziałów w PTC pozwoli Elektrimowi na uregulowanie lwiej części zobowiązań i da czas na uporządkowanie pozostałych aktywów. Pierwszym krokiem będzie zapewne pozbycie się reszty udziałów telekomunikacyjnych. We wrześniu BRE Bank ma kupić od ET 100 proc. udziałów w spółkach telefonii stacjonarnej, El-Net i El za 5 mln zł.

W holdingu pozostaną aktywa energetyczne i udziały w kilku spółkach, których wartość można ostrożnie oszacować na 250 mln EUR. Najcenniejszym składnikiem jest pakiet 38,5 proc. udziałów w zespole elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Tego majątku holding nie chce sprzedać, a odzyskanie płynności może spółce pomóc w pozyskaniu środków na inwestycję w Pątnów II. Krytyczna sytuacja zmusiła holding do wstrzymania inwestycji zwiększających moce produkcyjne energii elektrycznej, co wywołało konflikt z MSP.

W rękach Elektrimu pozostają warte prawie 80 mln zł akcje dwóch spółek giełdowych — 28,4 proc. Mostostalu Warszawa i 49,9 proc. Rafako. Holding jest też właścicielem Portu Praskiego, jednak realna wartość tego majątku jest prawie niemożliwa do oszacowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Najwyższy czas uporządkować aktywa