Najwyższy od sześciu lat wzrost cen ofertowych domów w Wlk. Brytanii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 17-01-2022, 09:56

Według danych Rightmove, ceny ofertowe domów w Wlk. Brytanii wzrosły na początku 2022 r. najmocniej od niemal sześciu lat, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

Średnia cena nieruchomości wystawionej na sprzedaż zwiększyła się w styczniu 2022 r. o 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym zaś w okresie 12 miesięcy wspinając się na pułap 7,6 proc., najwyższy od maja 2016 r.

Z kolei do rekordowo niskiego poziomu spadła liczba dostępnych do kupna nieruchomości oferowanych przez różne oddziały portalu Rightmove podczas gdy liczba zainteresowanych nabyciem podskoczyła o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2021 r.

Jak podkreślił Tim Bannister, dyrektor ds. danych dotyczących nieruchomości w Rightmove, ceny wywoławcze kształtowały się w granicach 1 proc. od rekordowego poziomu z października zeszłego roku, przy czym były najwyższe, jakie kiedykolwiek odnotowano w przypadku domów, które są zazwyczaj poszukiwane przez kupujących po raz pierwszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane