Najwyższy w historii wynik wynajmu długoterminowego aut

  • PAP
opublikowano: 07-11-2018, 18:04

W trzecim kwartale tego roku osiągnęliśmy najwyższy wynik wynajmu długoterminowego aut w historii analiz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, powiedział prezes PZWLP Grzegorz Szymański.

Jak poinformował Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), trzeci kwartał br. pod względem liczby aut wynajętych od firm leasingowych w długim terminie (powyżej dwóch lat) urósł o 17 proc. rdr, i jest to najwyższa wartość w historii, odnotowana przez PZWLP. "Firmy z branży wynajmu długoterminowego okresie od VII-IX 2018 r. zakupiła o blisko 37 proc. więcej nowych samochodów osobowych, niż w tym samym okresie rok wcześniej" - czytamy w komunikacie.

"W trzecim kwartale osiągnęliśmy najwyższy wynik wynajmu długoterminowego (powyżej 2 lat) aut, w historii analiz prowadzonych przez PZWLP" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PZWLP Grzegorz Szymański, który jednocześnie pełni funkcję dyrektora generalnego Arval Polska. "Patrząc na tempo wzrostu bieżącej sprzedaży aut w wynajmie długoterminowym, od dłuższego czasu obserwujemy także inny ważny trend, a mianowicie, że liczba samochodów kupowanych na potrzeby wynajmu długoterminowego rośnie znacznie szybciej niż, liczba aut kupowanych ze środków własnych, na kredyt i z wykorzystaniem klasycznego leasingu finansowego" - dodał Szymański.

W komunikacie podkreślono, że głównym filarem rynku motoryzacyjnego w Polsce już od dłuższego czasu są firmy. "W III kwartale tego roku, ich znaczenie w tym zakresie było wyjątkowo duże, gdyż firmy zakupiły w tym czasie blisko 100 tys. nowych aut osobowych. Oznacza to, że były nabywcami aż ponad 76 proc. wszystkich sprzedanych w salonach w naszym kraju samochodów. Przedsiębiorcy kupili od lipca do września o ponad 27 proc. więcej nowych aut osobowych, niż w analogicznym okresie rok wcześniej” - czytamy.

Dodano również, że z wynajmu długoterminowego duże firmy i korporacje korzystają od wielu lat, natomiast w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) udział wynajmu długoterminowego jest wciąż relatywnie niski. "Oznacza to, że potencjał tkwiący w rynku małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie przekładał się na tempo rozwoju wynajmu długoterminowego w kraju, jest nadal bardzo duży" - prognozuje PZL.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) skupia 20 firm specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku flotowym. Firmy skupione w PZWLP reprezentują ok. 80 proc. rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego - czytamy na stronie internetowej organizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu