Nalot policji na biura Deutsche Banku we Frankfurcie

opublikowano: 29-11-2018, 12:32

Ok. 170 policjantów, prokuratorów i inspektorów podatkowych przeszukało sześć biur Deutsche Banku we Frankfurcie i okolicach, donosi Reuters.

Przeszukania wiążą się z oskarżeniami o udział w praniu pieniędzy, poinformowało biuro prokuratury we Frankfurcie. Poszukiwane były dowody wskazujące na nielegalne działania dwóch pracowników Deutsche Banku, którzy są oskarżani o pomaganie klientom w tworzeniu firm w rajach podatkowych i pranie za ich pośrednictwem pieniędzy. Zajęto zarówno dokumenty papierowe, jak i w postaci elektronicznej.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Dochodzenie ruszyło po analizie m.in. “Panama Papers”, które wyciekły z firmy prawniczej w Panamie w kwietniu 2016 roku. Prokuratura ujawniła, że tylko w 2016 roku ponad 900 klientów zostało obsłużonych przez spółkę zależną Deutsche Banku na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co wygenerowało obrót 311 mln EUR.

Prokuratura zastrzega, że dochodzenie nie dotyczy afery Danske Banku, w którą Deutsche Bank również może być uwikłany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu