Napieralski: SLD będzie w parlamencie aktywną i twardą opozycją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-11-2005, 21:16

Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza być aktywną i twardą opozycją parlamentarną, ale nie taką, która na wszystko mówi "nie" - powiedział sekretarz generalny tej partii Grzegorz Napieralski.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza być aktywną i twardą opozycją parlamentarną, ale nie taką, która na wszystko mówi "nie" - powiedział sekretarz generalny tej partii Grzegorz Napieralski.

    Napieralski przyjechał w czwartek do Jarocina (Wielkopolskie) z przewodniczącą wielkopolskiego SLD Krystyną Łybacką. Spotkał się z dziennikarzami oraz mieszkańcami miasta.

    Zapytany o ewentualną koalicję z Platformą Obywatelską powiedział, że PO jest jeszcze zbyt konserwatywna, aby rozmawiać z SLD na temat ewentualnego zbliżenia.   

    "Myślę, że jest jeszcze daleko do rozmów z PO, ale na pewno będziemy szukać w parlamencie sojusznika dla dobrych pomysłów. Jesteśmy gotowi do rozmów, ale droga do koalicji jest dziś bardzo daleka. Tam (w PO - PAP) musi się dużo zmienić" -  powiedział PAP.

    Mówiąc o przygotowaniach SLD do wyborów samorządowych zapowiedział, że specjalna grupa przedstawi Zarządowi Krajowemu SLD harmonogram, kalendarz działań i pomysł na tę kampanię. "W tych wyborach podejmiemy próbę zjednoczenia lewicy od dołu, a nie przez kilku liderów przy stole w Warszawie" - podkreślił.

    Zapewnił, że SLD jest otwarty na współpracę ze wszystkimi znaczącymi środowiskami lewicowymi w terenie, jak SdPl i UP, a także z mniejszymi. "To będzie naturalna droga zbliżenia środowisk lewicowych, bo obecne podziały są dotkliwe dla działaczy" - podkreślił.

    Zdaniem Napieralskiego SLD wróci do władzy za cztery lata. "Jestem przekonany, że tak się stanie, bo SLD ma bardzo duże tradycje i dobrze przygotowane struktury. Może w przeszłości popełniliśmy błędy, ale Polacy za chwilę zobaczą, co będzie się działo za rządów PiS" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane