Napieralski: SLD jest alternatywą dla PiS i PO

26-05-2007, 19:42

Sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski uważa, że prawdziwą alternatywą dla PiS jest nie PO, a SLD i dlatego celem polskiej lewicy jest pokazanie Polakom, że mają "jasny wybór między zacofanym historycznie" PiS a "niejasną" programowo Platformą.

Przemawiając w sobotę na posiedzeniu Rady Krajowej SLD Napieralski zarzucił Platformie Obywatelskiej brak debaty programowej i czytelnej oferty wyborczej. Powiedział,że PO prowadzi także "cyniczną grę" wobec opinii publicznej. Jako przykład podał m.in. poparcie przez Platformę lustracji oraz polityki zagranicznej prowadzonej przez koalicję rządzącą.

Zdaniem polityka lewicy, SLD na tym tle prezentuje się jako partia konsekwentna w swoim programie i działaniach politycznych.

Posiedzenie Rady Krajowej w dużej mierze poświęcono przygotowaniom do konwencji programowej SLD, zaplanowanej na przyszły weekend. "Ta konwencja powinnna być przełomem, chcemy jasno pokazać, że opozycja to SLD, a nie PO" - uważa sekretarz generalny Sojuszu.

Napieralski podsumował dyskusję programową w SLD. Przyjęta na początku kwietnia w referendum konstytucja programowa Sojuszu zapowiada wyraźny skręt SLD na lewo, a sam Sojusz określa jako nowoczesną europejską lewicę "demokratycznego socjalizmu".

Sekretarz generalny SLD podkreślił, że konstytucja programowa została poparta przez 90 proc. działaczy biorących udział w referendum. "Były też głosy krytyczne, co dobrze świadczy o debacie w SLD" - dodał. Podkreślił też, że SLD jest pierwszą partią w kraju, która w drodze referendum tworzy swój program.

"Jesteśmy bogaci programowo i idziemy po zwycięstwo w wyborach 2009 roku" - zapowiedział Napieralski. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Napieralski: SLD jest alternatywą dla PiS i PO