Narcyzm to choroba szefów

Aleksandra Rogala
opublikowano: 04-07-2014, 00:00

KARIERA

Zaburzenie osobowości polegające na niezdrowym skupianiu uwagi na sobie bardzo pomaga podczas rozmów kwalifikacyjnych na wyższe stanowiska — wynika z badania przeprowadzonego przez Norwegian Business School, które przytoczył „Daily Mail”. Spośród 3,2 tys. kandydatów, którzy aplikowali na szkolenie dla liderów w norweskiej armii, najchętniej wybierani byli ci, którzy potem w testach okazali się być narcyzami.

Zobacz więcej

Fot. iStock

Psychologowie podkreślają jednak, że tego typu osoby nie są dobrym materiałem na lidera, ponieważ nie mają empatii. — Liderzy, którzy osiągają wysokie wyniki w testach badających poziom cech narcystycznych, nie potrafią polegać na innych. Realizują własne projekty, nie myśląc o ludziach wokół nich, a to oznacza, że nie sprawdzają się na tych stanowiskach — powiedział Christian Gimso, autor badania. Jedno wiadomo na pewno. „Jeśli uważasz, że twój szef jest bezwzględny, egoistyczny, pusty i pozbawiony kompetencji społecznych — prawdopodobnie masz rację” — napisał „Daily Mail”. Jest na to naukowy dowód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu