Narkotyki zamiast drugiego śniadania

  • DI
opublikowano: 18-12-2018, 22:00

W szkołach w regionie Wenecja Euganejska na północy Włoch jest dużo narkotyków i dlatego należy poddać wszystkich uczniów badaniom na ich obecność — uważają władze oświatowe.

Propozycję masowych testów narkotykowych przedstawiła Elena Donazzan, szefowa regionalnego wydziału do spraw oświaty, według której byłby to sposób na zatrzymanie coraz bardziej masowego zjawiska zażywania substancji odurzających w szkołach.

— Codziennie otrzymujemy sygnały o znajdowaniu narkotyków w szkołach. Nastolatki mają w plecaku nie drugie śniadanie, ale skręty z haszyszu czy marihuany bądź inne substancje pobudzające i halucynogenne — podkreśliła kurator.

Jej zdaniem, zażywanie ich szerzy się również z powodu mody, jaką kreują „prowokacyjne piosenki popularne wśród młodzieży”. Najbardziej niepokojące jest to, że młode osoby nie uważają tego za coś szkodliwego. Z sondaży wynika, że dla ponad połowy z nich jest to zachowanie „społecznie do zaakceptowania czy wręcz atrakcyjne”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy