Narzędzia trójstronnego dialogu społecznego

Jacek Zalewski
opublikowano: 20-05-2005, 00:00

Wczorajsza demonstracja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w stolicy miała znaczenie historyczne. Oto po zaliczeniu standardowej trasy, z Sejmem i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, demonstranci po raz pierwszy zaszli także przed siedzibę jednej z organizacji przedsiębiorców — Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan przy ulicy Klonowej. Tam nie wystarczyła im publiczna debata na specjalnym podeście z wiceprezydentem PKPP Wojciechem Błaszczykiem. Awangarda demonstracji dotarła do samej masywnej furty PKPP. Ponieważ ze środka nie dosłyszeli żadnego okrzyku trwogi „Hannibal ante portas”, potraktowali wrażą siedzibę kapitalistów kilkoma petardami i odstąpili. Zapowiedzieli jednak

„Wrócimy, ale z kilofami postawionymi na sztorc!”. Czyżby była to zapowiedź, że Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych będzie już teraz obradować na ulicznym bruku?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Narzędzia trójstronnego dialogu społecznego