Nasdaq może kończyć tydzień spadkiem

opublikowano: 22-10-2021, 13:43

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają się umiarkowanie. Wiadomości z rynku sugerują trudny dzień dla spółek nowych technologii.

Około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,2 proc. Na S&P500, który kończył czwartkową sesję rekordem, zyskiwał 0,1 proc. Kontrakt na Nasdaq spadał o 0,2 proc.

W piątek szczególnie ciekawie zapowiada się sesja na rynku spółek nowych technologii. To skutek rozczarowania inwestorów doniesieniami z Intela oraz Snap, których akcje tanieją dwucyfrowo w handlu międzysesyjnym. Producent mikroprocesorów nie osiągnął prognozowanych przychodów kwartalnych, a jego prezes wskazał, że globalny niedobór chipów hamuje także produkcję komputerów. Właściciel aplikacji Snapchat poinformował z kolei, że wprowadzone przez Apple zmiany w systemie operacyjnym iOS, mające wzmacniać prywatność użytkowników, bardzo utrudniły spółce zarządzanie reklamami, które są jej głównym źródłem przychodów.

O ile rozczarowanie Intelem nie wpłynęło na wycenę innych spółek branży, np. AMD, którego akcje drożeją, to doniesienia dotyczące Snap przełożyły się na zwiększoną podaż akcji m.in. Facebooka, czy Twittera, które tanieją w handlu przedsesyjnym o ponad 3 proc.

Wśród spółek, które mają szansę drożeć wyraźnie w piątek jest Mattel. Producent zabawek podwyższył prognozę tegorocznej sprzedaży po tym jak pochwalił się pokonaniem problemów natury logistycznej, z którą boryka się branża.

Zapowiada się także kolejna szalona sesja notowań Digital World Acquisition Corp. „Spółka w ciemno” zdrożała w czwartek o 357 proc. po wiadomości, że to przez fuzję z nią wejdzie na giełdę właściciel serwisu społecznościowego uruchamianego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. W piątek w handlu przedsesyjnym akcje DWAC drożeją o prawie 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane