Nasdaq najwyżej w tym roku

MD
opublikowano: 16-04-2009, 22:11

Indeks rynku technologicznego rósł na  zamknięciu o 2,7 proc. i miał wartość 1670 pkt. Wyżej był na początku listopada 2008 roku. Od początku 2009 roku wzrósł już o blisko 6 proc. Dow Jones zyskał 1,2 proc. i jest najwyżej od 9 lutego. Tak samo jak S&P500, który rósł na zamknięciu o 1,55 proc.

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosły przez większą cześć sesji. Utrzymanie się dobrych nastrojów to przede wszystkim zasługa wyników kwartalnych JP Morgan, które okazały się lepsze niż oczekiwano, wiadomości o spadku liczy wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, a także dobrych wiadomości o spółkach technologicznych. W początkowej fazie nastroje psuła inwestorom wiadomość o bankructwie General Growth Properties, drugiego pod względem wielkości właściciela centrów handlowych w USA. Podobnie jak w środę, popyt ożywił się pod koniec sesji, kiedy aktywizują się duzi inwestorzy instytucjonalni. Hewlett-Packard był w czwartek najmocniej drożejącym komponentem średniej Dow Jones. Analitycy Citigroup napisali w raporcie, że największy na świecie producent PC-tów miał lepszy kwartał niż oczekuje rynek. Podtrzymali rekomendację „kupuj” i cenę docelową 51 USD (rynkowa to ok. 37 USD). Dwucyfrowo drożały akcje Micron Technology, producenta chipów stosowanych w komputerach osobistych, którego rekomendację podwyższył Barclay’s. Inwestorzy kupowali akcje Google licząc, że jego wyniki kwartalne podane po czwartkowej sesji nie wywołają rozczarowania. Podobnie było w przypadku Citigroup i General Electric, które mają opublikować raporty kwartalne w piątek. Drożał AIG, który postanowił sprzedać spółkę ubezpieczeniową 21st Century Insurance, świadczącą ubezpieczenia komunikacyjne. Nabywcą jest Zurich Financial Services, który zapłaci za nią 1,9 mld USD. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli w czwartek akcjonariusze Rosetta Stone. Producent oprogramowania stosowanego przy nauczaniu języków obcych zdrożał w debiucie o 42 proc., co jest najlepszym wynikiem od dokładnie roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu