Nasdaq rośnie, niewielkie zmiany DJIA i S&P500

opublikowano: 27-10-2021, 16:45

Początek środowej sesji na amerykańskich rynkach akcji pokazuje ostrożność inwestorów po kilku sesjach zakończonych rekordami indeksów.

Po około godzinie handlu Dow Jones i S&P500 zmieniały się o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq rósł o 0,3 proc. Podaż przeważała w 8 z 11 głównych segmentach rynku. Inwestorzy sprzedawali głównie akcje spółek materiałowych, ochrony zdrowia i energii. Drożały spółki IT, dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych i usług telekomunikacyjnych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Trwa szczyt sezonu wyników kwartalnych. Microsoft był najmocniej drożejącym blue chipem ze średniej Dow Jones. Po wtorkowej sesji producent oprogramowania i konsol Xbox opublikował raport kwartalny i poprawił nastroje inwestorów wyższymi niż oczekiwano przychodami. Podobnie było w przypadku Alphabet, właściciela Google, który jako jedyny na początku środowej sesji drożał wśród technologicznych blue chipów z grypy FAANG. Kurs Robinhood, właściciela aplikacji, która zrewolucjonizowała handel na rynkach kapitałowych w USA, spadał mocno na początku sesji i zszedł poniżej ceny z IPO z powodu rozczarowania niższymi niż oczekiwano przychodami kwartalnymi spółki.

Rentowność obligacji USA o dłuższym terminie zapadalności spada, podobnie jak indeks dolara. Tanieje złoto i ropa WTI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane