Nasdaq stracił wszystko, co ledwo zdołał zyskać

Marek Druś
23-01-2002, 00:00

Amerykańskie giełdy rozpoczęły krótszy z powodu poniedziałkowej przerwy w pracy tydzień od wyraźnych spadków. Nasdaq zniwelował cały wzrost z ostatnich dwóch miesięcy.

We wtorek nastrojów rynku nie poprawiła nawet wiadomość o doskonałym grudniowym rezultacie tzw. wskaźnika wyprzedzającego koniunktury. Inwestorzy uznali, że ważniejsza jest opinia Richarda Bernsteina, głównego stratega inwestycyjnego Merrill Lynch, który twierdzi, że papiery spółek technologicznych, głównie z branży komputerowej, są przeszacowane.

Miłym zaskoczeniem była we wtorek wiadomość o zamknięciu kwartału zyskiem po raz pierwszy w historii przez Amazon.com. Niemiłym była wiadomość o bankructwie sieci detalicznej Kmart. Korzyść z tego wynieśli jedynie udziałowcy jej największego konkurenta, Wal Mart. Akcje spółki cieszyły się niemal przez całą sesję największym popytem spośród blue chipów z DJIA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasdaq stracił wszystko, co ledwo zdołał zyskać