Czytasz dzięki

Nastolatka zatrzyma znalezione nieopodal domu Hitlera złoto

opublikowano: 05-02-2016, 09:13

Nastolatka, która latem znalazła w jeziorze König w bawarskich Alpach sztabkę złota, może ją zatrzymać, podaje The Local.

16-latka spędzała w sierpniu wakacje na bawarskiej wsi, gdy wyłowiła z jeziora sztabkę o wartości 15 tys. EUR. Znalezisko przekazała lokalnej policji, która następnie miała zidentyfikować jej właściciela.

Zgodnie z niemieckim prawem prawowity właściciel ma sześć miesięcy na odebranie zguby. Po tym okresie przechodzi ona w ręce znalazcy.

Tak też stało się ze sztabką złota. Od początku było mało prawdopodobne, by znalazł się jej właściciel. Sztabka jest podrapana, a oznaczenie, po którym można by zidentyfikować właściciela zostało z niej zdrapane.

złoto
Zobacz więcej

złoto Bloomberg

Ciekawostkę może stanowić fakt, że jezioro König jest oddalone o zaledwie 3 km od Berghof, letniej posiadłości Hitlera, w której spędził wiele miesięcy w czasie II wojny światowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, The Local

Polecane