Nastroje drobnych trochę lepsze

ISBNEWS
opublikowano: 19-05-2014, 00:00

41,4 proc. inwestorów indywidualnych spodziewa się, że w najbliższych 6 miesiącach trend na GPW będzie pozytywny.

W poprzednim badaniu zwyżek spodziewało się 37,4 proc. ankietowanych, podało Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które prowadzi badanie i oblicza Indeks Nastrojów Inwestorów (INI). Dominacji trendu spadkowego spodziewa się 41,5 proc. inwestorów, którzy wzięli udział w ankiecie. To wynik analogiczny do tego z poprzedniego tygodnia.

W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów. „Indeks Nastrojów Inwestorów po fatalnym odczycie, kiedy znalazł się na minusie (-5,5 pkt proc.), w tygodniu zakończonym 15 maja wzrósł o blisko 10 pkt. proc. i wyszedł nad kreskę. Nastroje, które stopniowo pogarszały się od listopada 2013, osiągnęły swoje lokalne minimum. Sytuacja ta podobna jest do ochłodzenia rynku na przełomie 2012 i 2013 roku, gdy INI zatrzymał się na poziomie -10 pkt. proc.

Daje to duże prawdopodobieństwo zakończenia spadków i zmiany tendencji na wzrostową, co wiąże się z zakończeniem korekty na indeksie WIG20 i powrotem do zwyżek. Obecnie na rynku brakuje informacji, które poderwałyby indeksy do góry, jednak możliwe, że już 5 czerwca Mario Draghi da inwestorom powody do radości” — czytamy w komentarzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy