Nastroje indywidualnych inwestorów w USA najlepsze od lutego 2007 r.

Wijciech Białek
opublikowano: 18-10-2010, 00:00

Z tak długo utrzymującym się optymizmem indywidualnych inwestorów w USA nie mieliśmy do czynienia od 3 lat i 8 miesięcy. W ciągu minionych 6 tygodni średnia przewaga procentowego udziału "byków" nad procentowym udziałem "niedźwiedzi" w cotygodniowym sondażu Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyniosła 18,5 punktu proc.

Z tak długo utrzymującymi się optymistycznym oczekiwaniami indywidualnych inwestorów w USA nie mieliśmy do czynienia od lutego 2007 roku. Ówczesne dobre nastroje zostały zgaszone 2-tygodniową korektą SP 500 o 5,9 proc. Wywołało ją bankructwo pierwszej ofiary późniejszego kryzysu kredytów hipotecznych, czyli firmy New Century Financial.

Oczywiście w przeszłości — podczas silnych "rynków byka" — mieliśmy wielo-krotnie do czynienia z długim utrzymywaniem się równie wysokiego, a nawet wyższego poziomu optymizmu uczestników rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wijciech Białek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA