Nastroje konsumentów w Wielkiej Brytanii najlepsze od pięciu lat

opublikowano: 07-06-2021, 16:02

Nastroje brytyjskich konsumentów wzrosły w ubiegłym miesiącu do najwyższego poziomu od kwietnia 2016 roku, pisze Reuters.

Dane firmy badawczych YouGov i Cebr odwzorowują oznaki szybkiego ożywienia w brytyjskiej gospodarce w drugim kwartale, gdy ograniczenia dla branży handlowej, turystycznej i gastronomicznej zostały w większości zniesione. Optymizm wzbudzały również bardziej stabilne perspektywy zatrudnienia.

“Niezrażeni wyjątkowo deszczową pogodą w zeszłym miesiącu brytyjscy konsumenci wyraźnie korzystali z odkrytej na nowo wolności. W maju swobodnie spędzali czas w sklepach i hotelach” - powiedział Kay Neufeld, z firmy doradczej Cebr.

Ekonomiści ankietowani przez Reutera spodziewają się, że w kwietniu PKB Wielkiej Brytanii wzrósł o 2,2 proc. miesiąc do miesiąca i aż o 27,6 proc. rok do roku. Wówczas w kraju wprowadzono lockdown po raz pierwszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane