Nastroje na rynkach akcji się poprawiają

Kamil Jaros, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 22-07-2021, 11:21

Wczorajsze notowania na rynkach akcji były pomyślne dla posiadaczy długich pozycji. Także start notowań w Europie w dniu dzisiejszym jest pozytywny.

DAX kontynuuje zwyżkę po wczorajszym wyjściu nad opór na 15250-15300 pkt. Kontrakt na Dow Jones osiągnął poziom konsolidacji sprzed ostatniego spadku. Blisko rekordów jest już kontrakt na S&P500. Sektor technologiczny porusza się nieco wolniej, ale także jest to pozytywna zmiana. Ciekawie w tym kontekście wyglądają tłumaczenia ostatniej fazy spadków. Czy faktycznie był nim strach dotyczący nowego wariantu koronawirusa? Jeśli tak, to co się zmieniło przez te dwa tygodnie? Ba, odczyty liczby zakażeń nadal się podnoszą. Czy informacja o mniejszej liczbie hospitalizacji i zgonów jest tu czynnikiem ograniczającym strach. Być może, że rynek jako taki bardziej się powinien obawiać nowych obostrzeń, a te mimo wszystko mogą się pojawić. Ta sytuacja pokazuje, że nie ma sensu tłumaczyć każdej małej zmiany wycen czynnikami “dużymi”. Większa zmienność i rynek szarpany to będzie nowa normalność w najbliższym czasie. Rynek akcji wchodzi w fazę wyciszenia tempa zwyżki, choć sam trend może być jeszcze kontynuowany, na co wskazywać będą pojawiające się co jakiś czas nowe szczyty. Niemniej wyceny, szczególnie w USA są na tyle wysokie, że trudno jest zakładać duży potencjał dla dalszej zwyżki. Szczególnie, że czynniki monetarne będą mniej sprzyjające. To nie musi automatycznie oznaczać załamania, ale nerwowość na rynku i skoki nastrojów zapewne będą dość częste.

W sferze makroekonomii nie ma dziś w planie wielu wydarzeń, ale jest jedno, na które rynki czekają. Mowa naturalnie o posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Szczególnie interesująco zapowiada się konferencja zaplanowana na 14:30, w trakcie której Christine Lagarde przedstawi szczegóły ostatnich zmian w strategii banku. Już teraz zapraszam na relację live z tego wydarzenia na stronach mNewsa. Poza wspomnianym posiedzeniem na uwagę zasługiwać będą jedynie dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, informacja o obrotach na rynku wtórnym nieruchomości, a także publikacja wartości indeksu wskaźników wyprzedzających Conference Board.

Na rynku ropy naftowej obserwujemy również polepszenie nastrojów. Cena baryłki ropy w wersji WTI osiągnęła poziom 70 dolarów. To już blisko poziomu dołka, który wcześniej został pokonany i teraz działa jako pierwszy opór. Złoto tymczasem utrzymuje stabilną wartość w okolicy 1800 dolarów za uncję.

Na rynku walutowym dolar traci na wartości. To przekłada się na wzrost EURUSD do poziomu 1.1800, a GBPUSD do 1.3750. AUDUSD także notuje odbicie - teraz to poziom 0.7375. USDCAD w korekcie po ostatnie zwyżce - cofa się do 1.2560. Na USDJPY mniej ruchu. Tu mamy poziom 110.20.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane