Nastroje na Wall Street studziła droga ropa

Marek Druś
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

Ropa rządzi nastrojami amerykańskich inwestorów. Wiadomość o osiągnięciu przez baryłkę rekordowej ceny 89 USD popsuła dobre nastroje, które wywołały wcześniej wyniki kilku blue chipów. Indeksy zanurkowały. Kiedy ropa zaczęła tanieć kursy akcji zaczęły iść w górę. Najszybciej na rynku technologicznym.

Mocno w górę poszedł kurs Intela, który pochwalił się 43-procentowym wzrostem kwartalnego zysku. Indeks Philadelphia Semiconductor rósł w środę prawie dwa razy mocniej niż Nasdaq. Na rynkach tradycyjnych panowały gorsze nastroje. Wciąż pojawiają się złe wiadomości z rynku nieruchomości. Liczba budowanych domów była we wrześniu najniższa od 14 lat. Agencja Standard & Poor’s ujawniła, że obniżyła ratingi ponad 1,7 tys. klas papierów zabezpieczanych hipotekami, o łącznej wartości ponad 23 mld USD. Rynki nieruchomości i kredytowy to największy problem gospodarki USA. Potwierdziła to najnowsza „beżowa księga” Fed. Bank centralny podkreśla jednak, że choć tempo wzrostu spada, oznak recesji nie widać.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu