Nastroje w finansach są mocno dolarowe

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 15-01-2007, 00:00

Wartość dolara w stosunku do głównych światowych walut nadal może rosnąć. W relacji EUR/USD może to się zakończyć nawet testem poziomu 1,2720. Za kontynuacją spadków EUR/USD przemawia korzystna sytuacja techniczna oraz bardzo dobre nastawienie do dolara, widoczne już drugi tydzień.

Inwestorzy weryfikują prognozy mocnego spowolnienia amerykańskiej gospodarki i szybkiej obniżki stóp procentowych. To one były głównym motorem napędowym wyprzedaży dolara od połowy października do początku grudnia 2006 r. (wówczas kurs euro wzrósł z 1,25 do 1,3360 dolara). Najbliższe dni pokażą, czy korekta oczekiwań wobec amerykańskiej gospodarki, jest słuszna. Na rynek trafią kluczowe dane makro z USA. Będą to m.in. raporty o grudniowej inflacji PPI i CPI, Beżowa Księga Fed oraz styczniowy indeks Fed z Filadelfii. Ważna okaże się też czwartkowa decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych. Od niej zależą notowania USD/JPY.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu