Nasz sprzęt medyczny w Dubaju

BAW
opublikowano: 15-03-2018, 22:00

Na targach Arab Health w Dubaju Famed Żywiec zaprezentował łóżko szpitalne Nexo, które znalazło nabywców jeszcze przed oficjalną premierą.

Rynek usług medycznych w krajach GCC (Gulf Cooperation Council — Rada Współpracy Zatoki Perskiej) notuje ponad 18-procentowy wzrost od 2010 r. Do 2025 r. jego wartość ma wzrosnąć do niemal 32 mld USD. Ten dynamiczny rynek jest jednym z najważniejszych obszarów ekspansji Famedu Żywiec, z którego pochodzi kilkanaście procent przychodów spółki (kilkanaście milionów złotych rocznie).

Famed
przygotował elektryczne łóżko szpitalne Nexo z myślą o krajach arabskich, gdzie
będzie dostępne pod nazwą Horus.
Zobacz więcej

NA EKSPORT

Famed przygotował elektryczne łóżko szpitalne Nexo z myślą o krajach arabskich, gdzie będzie dostępne pod nazwą Horus. Fot. ARC

Dobry rynek

Do wzrostu sektora opieki zdrowotnej w krajach Zatoki Perskiej w głównej mierze przyczynia się wiele chronicznych dolegliwości związanych ze stylem życia. W połączeniu ze wzrostem dochodów i coraz powszechniejszym systemem ubezpieczeń społecznych przekłada się to na rozbudowę infrastruktury placówek szpitalnych.

— Impuls do rozwoju będzie wzmacniała większa liczba pacjentów geriatrycznych i potrzeby wynikające z coraz częstszych przypadków takich chorób, jak cukrzyca i otyłość. Jakość jest fundamentem zaufania do wyrobów polskich producentów. Przekłada się na systematyczny wzrost liczby klientów i coraz wyższe przychody z tego rynku — mówi Hossam Ragab, dyrektor sprzedażyw regionie Middle East Famedu Żywiec.

Producent z Żywca sprzedaje w krajach arabskich m.in. stoły operacyjne, wózki do transportu pacjentów i łóżka porodowe, dostarczając je do placówek w Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich, Jordanii, Katarze. Famed prowadzi oficjalne przedstawicielstwo w Dubaju.

— Nasze doświadczenia wskazują, że odbiorcy w krajach Bliskiego Wschodu szczególnie cenią umiejętne połączenie nieskomplikowanej konstrukcji z wysoką wytrzymałością, funkcjonalnością oraz wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Wiemy, jak odpowiedzieć na te potrzeby, czego potwierdzeniem są pierwsze zamówienia złożone na premierowy produkt — wyjaśnia Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Pierwsze zamówienia

Ideą, która przyświecała pracom projektowym na elektrycznym łóżkiem szpitalnym Nexo, zaprezentowanym na tegorocznych targach Arab Health, była produkcja sprzętu zapewniającego pacjentom komfort i bezpieczeństwo. Przygotowano je z myślą krajach arabskich, gdzie będzie dostępne pod nazwą Horus. Jest przeznaczone m.in. dla szpitalnych oddziałów opieki długoterminowej oraz intensywnej opieki medycznej. Pierwsze zamówienie z Arabii Saudyjskiej, na ponad 70 sztuk Nexo, wpłynęło jeszcze przed jego rynkowym debiutem. Famed cieszy się na tamtejszym rynku dobrą opinią, której potwierdzeniem było zaproszenie do udziału w spotkaniu zainicjowanymprzez saudyjską rodzinę królewską.

— W 2017 r. zaprezentowaliśmy nasz sprzęt osobom odpowiedzialnym za zakupy w ministerstwach zdrowia i głównych szpitalach w Arabii Saudyjskiej i państw powiązanych z nią gospodarczo. Udział w spotkaniu był dla nas nobilitacją i obiecującym prognostykiem wobec oczekiwań, jakie wiążemy z obecnością na Bliskim Wschodzie. Tegoroczną edycję Arab Health możemy ocenić podobnie. Choć oczywiście oceniamy targi z szerszej perspektywy, to z satysfakcją przyjmujemy pozytywne opinie o designie, funkcjonalności i cenie naszego premierowego łóżka — komentuje Marek Suczyk.

W Dubaju Famed zaprezentował także stoły operacyjne: Hyperion o udźwigu 500 kg oraz SU-03 o udźwigu 350 kg w pełni kompatybilny z wszystkimi rodzajami ramion C oraz Freyę, łóżko porodowe spełniające też wymagania dla łóżek szpitalnych.

— Z konieczności, wobec utraty transportowanego drogą morską pierwotnie przygotowanego na targi wyposażenia stoiska, musieliśmy na nowo zorganizować ekspozycję. W cztery dni udało się przygotować aranżację stoiska, która choć siłą rzeczy nie była tak okazała, jak pierwotna, to jednak została bardzo pozytywnie oceniona. Odwiedziło nas kilkuset partnerów, a nawiązane liczne kontakty ułatwią nam realizację celów związanych ze wzmocnieniem pozycji na Bliskim Wschodzie — podsumowuje Marek Suczyk. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu