Nasza waluta odpoczęła i znów rośnie w siłę

Miłosz Zalewski
13-08-2009, 00:00

Sesja przebiegała pod dyktando umacniającego się złotego. Wprawdzie jeszcze przed otwarciem rynku kurs EUR/PLN rósł dynamicznie, nie zdołał jednak pokonać 4,2125. Po krótkiej konsolidacji wokół 4,20 rynek zaczął gwałtownie zawracać, osiągając minimum na 4,1590. Podobnie zachowywał się kurs USD/PLN, który osiągnął maksimum na 2,9865, po czym zaczął spadać i zatrzymał się 6 groszy niżej, osiągając 2,9265.

Umocnienie złotego wsparła pozytywna informacja o saldzie rachunku obrotów bieżących. Analitycy spodziewali się nadwyżki w wysokości 150 mln euro, tymczasem wyniosła ona 459 mln euro, wobec 284 mln z zeszłego miesiąca. Kolejne dni mogą przynieść dalsze umocnienie złotego, którego może wspierać kurs EUR/USD. Eurodolar skutecznie oparł się w środę na wzrostowej linii trendu i zaczął umacniać się w kierunku 1,42.

Miłosz Zalewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasza waluta odpoczęła i znów rośnie w siłę