Natalli-Świat: głosowanie nad kandydaturą Skrzypka w środę

08-01-2007, 13:27

Szefowa sejmowej KFP uważa, że sejmowe głosowanie nad wyborem nowego szefa NBP odbędzie się w najbliższą środę.

Szefowa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Aleksandra Natalli-Świat (PiS) jest przekonana, że sejmowe głosowanie nad wyborem nowego szefa Narodowego Banku Polskiego odbędzie się zgodnie z zapowiedziami, czyli w najbliższą środę.

Wiceszef LPR Wojciech Wierzejski powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że Liga sprzeciwia się, by na posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się w środę odbyło się głosowanie nad kandydaturą Skrzypka.

Jak powiedziała w poniedziałek dziennikarzom Natalli-Świat, nie wie skąd biorą się pogłoski o przełożeniu głosowania.

Posłanka PiS jest przekonana, że jeśli kluby LPR i Samoobrony podczas głosowania będą kierować się pobudkami merytorycznymi, to poprą kandydaturę Sławomira Skrzypka na prezesa NBP.

W poniedziałek o 17.30 ze Skrzypkiem spotka się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Natalli-Świat ma nadzieję, że Komisja pozytywnie zaopiniuje kandydaturę Skrzypka. Posiedzenie Komisji będzie otwarte dla mediów.

W poniedziałek w południe miało się odbyć spotkanie Skrzypka z klubem LPR, które jednak zostało przełożone na wtorek.

Według Natalli-Świat, spotkanie klubu LPR ze Skrzypkiem zostało przełożone na wtorek, dlatego, że tego dnia mają odbyć się też jego spotkania z pozostałymi klubami.

We wtorek Skrzypek oprócz LPR spotka się z klubem PiS, PSL i SLD. Z klubem Samoobrony kandydat ma spotkać się w środę o godz. 8 rano.

Ze Skrzypkiem nie spotka klub Platformy Obywatelskiej. Posłowie PO będą z nim rozmawiać na posiedzeniu Komisji FP i przekażą swoją relację klubowi. PO już kilkakrotnie przyznawała, że kandydatura Skrzypka jest "upolityczniona" i z tego powodu dla tej partii nie do przyjęcia. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Natalli-Świat: głosowanie nad kandydaturą Skrzypka w środę